Puistokonsertit 2019 | Oma keikkakalenteri

Valitse tulostettava aikataulu & tulosta:

Koko aikataulu
Oma aikataulu

Touko-Kesäkuu

Kaupunginosissa soi

tiistai 4.6.
18:00Jetronaattori & Glitter Kittens
Hiedanranta
tiistai 4.6.
18:00Karjalan Kaiku ry
Karjalanpuisto, Muisto elää -patsas
tiistai 4.6.
19:00Honey Hunters
Hiedanranta
keskiviikko 5.6.
18:00Maakuunteluasema
Muusan aukio, Hervanta, nuorisotilan edusta
19:00Jay & Daffy
Muusan aukio, Hervanta, nuorisotilan edusta
keskiviikko 12.6.
18:00Henri Flame
Muusan aukio, Hervanta, nuorisotilan edusta
18:00Venlan Veikeät
Nekalan siirtolapuutarha
19:00Kormus
Muusan aukio, Hervanta, nuorisotilan edusta
lauantai 15.6.
18:00Teiskon Mieslaulajat
Aunessilta
keskiviikko 19.6.
18:00Tampereen Harmonikkaorkesteri, laulusolistina Erkki Ropo
Muusan aukio, Hervanta, nuorisotilan edusta
19:00Iskusävelorkesteri Maininki
Muusan aukio, Hervanta, nuorisotilan edusta
keskiviikko 26.6.
18:00Kot-kat
Muusan aukio, Hervanta, nuorisotilan edusta
19:00Karhukolari
Muusan aukio, Hervanta, nuorisotilan edusta

Laikunlava laulaa

maanantai 27.5.
18:30Jäämien Kuoro
Laikunlava
19:00Mikko Alatalo - Tammerkosken rannalla!
Laikunlava
maanantai 3.6.
18:30Mieskuoro Pirkanmiehet
Laikunlava
maanantai 10.6.
18:30Kanerva-kuoro
Laikunlava
maanantai 17.6.
18:30Tampereeen Eläkeläisten ry. kuoro Taipumattomat
Laikunlava
maanantai 24.6.
18:30Dominutz
Laikunlava

Keskustan pihat ja puistot

keskiviikko 29.5.
17:00Camarette
Tallipiha
sunnuntai 2.6.
14:00Mansen laulajat
Amurin työläismuseokortteli
maanantai 3.6.
18:00Tampereen Nuorisoseura ry
Osmonpuiston soittolava
keskiviikko 5.6.
17:00Jari Vilja Ja Band
Tallipiha
18:30Ahjolan Tanhuajat
Osmonpuiston soittolava
lauantai 8.6.
11:00Rujot Riimit
Tammelantorin lava
14:00A Vot! -kuoro
Hatanpään arboretum
14:00Duo IhanUus
Näsinpuiston laululava
sunnuntai 9.6.
14:00Tasvel Kuoro
Amurin työläismuseokortteli
tiistai 11.6.
18:00Naiskuoro Katajaiset
Osmonpuiston soittolava
18:30Mieskuoro Kelot
Osmonpuiston soittolava
keskiviikko 12.6.
17:00Kamarikuoro Solenne ja Solennen naiskuoro
Tallipiha
lauantai 15.6.
11:00Tampereen Harmonikkaorkesteri, laulusolistina Erkki Ropo
Tammelantorin lava
14:00Go Go Pops
Näsinpuiston laululava
14:00The Verona
Hatanpään arboretum
sunnuntai 16.6.
14:00Partiolippukunta Tampereen Kotkien Puhallinorkesteri
Amurin työläismuseokortteli
keskiviikko 19.6.
17:00Ahjolan Pelimannit
Tallipiha
torstai 20.6.
15:00Sorokoska
Osmonpuiston soittolava
keskiviikko 26.6.
17:00DuoFox
Tallipiha
lauantai 29.6.
11:00Jukka J & JusU-band
Tammelantorin lava
14:00Saku Aulamo
Hatanpään arboretum
14:00Tampereen vpk:n puhallinorkesteri
Näsinpuiston laululava
sunnuntai 30.6.
14:00Soitin- ja lauluyhtye Hilutus
Amurin työläismuseokortteli

Haiharan taidekeskus

keskiviikko 29.5.
18:00Sampolan Laulajat
Haiharan taidekeskus
keskiviikko 5.6.
18:00Sisun Laulajat
Haiharan taidekeskus
18:30Sisun Senioritanssijat
Haiharan taidekeskus
sunnuntai 9.6.
13:00Duo Heli Karppi ja Juhani Usala
Haiharan taidekeskus
14:00Marja-Liisa ja Herraseurue
Haiharan taidekeskus
15:00Tanssiorkesteri Yön Lyhdyt
Haiharan taidekeskus
keskiviikko 12.6.
18:00Tammer-Hanurit
Haiharan taidekeskus
keskiviikko 19.6.
18:00SenoriSolistit
Haiharan taidekeskus
keskiviikko 26.6.
18:00Haiharan tanssijattaret
Haiharan taidekeskus

Palvelukeskukset

perjantai 31.5.
14:00Duo Samuel Salminen & Vilma Laurila
Koskikotikeskus
keskiviikko 5.6.
17:30Laulu-Siskot
Peurankalliokeskus
torstai 6.6.
12:45Rientolan Soittokunta (aik. Rientolan eläkeläisten soittokunta)
Koivupirtti
14:00Rientolan Soittokunta (aik. Rientolan eläkeläisten soittokunta)
Petsamokoti
tiistai 11.6.
14:00Tampereen Kanerva-kuoro ja Soitinyhdistys ry
Koskikotikeskus
torstai 13.6.
13:00ETY:n Mieslaulajat
Taatalan seniorikeskus
14:00Haaremin Helmet
Tammelan lähitori
perjantai 28.6.
13:00Duo Too Sensitive
Kuuselan Seniorikeskus

Laikunlavan bändi- ja orkesteri-illat

tiistai 11.6.
18:00Komisarion Koirapartio
Laikunlava
19:00FM64
Laikunlava
20:00Flanelli
Laikunlava
keskiviikko 12.6.
18:00Huojuva Komppi
Laikunlava
19:00La Murga
Laikunlava
20:00RSB - Roamin’ Street Band
Laikunlava
tiistai 18.6.
18:00Rückwater
Laikunlava
19:00External
Laikunlava
20:00Dirty Thieves
Laikunlava
keskiviikko 19.6.
18:00A.Sommer band
Laikunlava
19:00Seminola-orkesteri
Laikunlava
20:00Medisiinariorkesteri Sivuääni
Laikunlava
tiistai 25.6.
18:00IRJALA
Laikunlava
19:00mariAtom
Laikunlava
20:00Pääsky
Laikunlava
keskiviikko 26.6.
18:00Hiljaiset Miehet
Laikunlava
19:00The Äijät R&B band
Laikunlava
20:00The Blues Funnel
Laikunlava

Laikunlavan tanssitorstait

torstai 13.6.
18:00Tampereen Työväenopiston Tanhuajat
Laikunlava
18:30Hämmäys
Laikunlava
torstai 20.6.
18:00Louhen Tyttäret
Laikunlava
18:30Saltatores Tavastenses
Laikunlava
torstai 27.6.
18:00Raqs Jamila
Laikunlava
18:30Mihrimah
Laikunlava

Heinäkuu

Kaupunginosissa soi

keskiviikko 10.7.
18:00Tanssiorkesteri Yön Lyhdyt
Litukan siirtolapuutarha
keskiviikko 17.7.
18:00JetCoDuo
Nekalan siirtolapuutarha
tiistai 23.7.
18:00Humanwires
Hiedanranta
19:00Poppavati
Hiedanranta

Laikunlava laulaa

maanantai 1.7.
18:30Tuulantei-kuoro
Laikunlava
maanantai 8.7.
18:30Teiskon Mieslaulajat
Laikunlava
maanantai 15.7.
18:30Hepokatin viihdelaulajat
Laikunlava
maanantai 22.7.
18:30Tampereen Naislaulajat
Laikunlava
maanantai 29.7.
18:30Seniorikuoro Suvanto
Laikunlava

Keskustan pihat ja puistot

keskiviikko 3.7.
17:00Lauluyhdistys Iltatähti ry
Tallipiha
lauantai 6.7.
11:00Maida Vale
Tammelantorin lava
14:00V.A.Virtanen Duo
Hatanpään arboretum
14:00Tamperee Saxofonikvartetti
Näsinpuiston laululava
sunnuntai 7.7.
14:00Lotta Harju, viulu ja Taina Raittila, sello
Amurin työläismuseokortteli
keskiviikko 10.7.
17:00Jatsiyhtye "Hot Stuff!"
Tallipiha
lauantai 13.7.
14:00Illakko
Näsinpuiston laululava
14:00Polonium
Hatanpään arboretum
sunnuntai 14.7.
14:00Tiina & Pajazzolla duo
Amurin työläismuseokortteli
keskiviikko 17.7.
17:00Duo Ots
Tallipiha
lauantai 20.7.
11:00Marja-Liisa ja Herraseurue
Tammelantorin lava
14:00Lauri Aave
Näsinpuiston laululava
14:00Eerika ja Sakari
Hatanpään arboretum
sunnuntai 21.7.
14:00Vintake
Amurin työläismuseokortteli
keskiviikko 24.7.
17:00Reissutrio
Tallipiha
lauantai 27.7.
11:00Duo Marabe
Tammelantorin lava
14:00Tampereen rautatieläisten soittokunta r.y.
Näsinpuiston laululava
14:00Oskari Salama
Hatanpään arboretum
sunnuntai 28.7.
14:00LosDementitos yhtye
Amurin työläismuseokortteli
keskiviikko 31.7.
17:00Samanna
Tallipiha

Haiharan taidekeskus

keskiviikko 3.7.
18:00The Swing Eagles Big Band
Haiharan taidekeskus
keskiviikko 10.7.
18:00Heilattomat Hellut
Haiharan taidekeskus
keskiviikko 17.7.
18:00Harjunpään pelimannit
Haiharan taidekeskus
keskiviikko 24.7.
18:00Billie Joelina
Haiharan taidekeskus
keskiviikko 31.7.
18:00Saku Ryhänen
Haiharan taidekeskus

Palvelukeskukset

maanantai 1.7.
13:30Ahjolan Harmonikat
Keinupuiston Lähitori
torstai 11.7.
17:00VoxKS
Tammenlehväkeskus
torstai 25.7.
17:00Salonkitanssiryhmä Taipuisat
Tammenlehväkeskus
keskiviikko 31.7.
14:00Senioritanssiryhmä Tahdikkaat
Peurankalliokeskus

Laikunlavan bändi- ja orkesteri-illat

tiistai 2.7.
18:00StrongBows feat. Pauli Rauramo
Laikunlava
19:15Tampereen Ukuleleorkesteri
Laikunlava
keskiviikko 3.7.
18:00Luminous Mind
Laikunlava
19:00The Outer Sonics
Laikunlava
20:00Ferro Color
Laikunlava
tiistai 9.7.
18:00MirkaKaarina & Band
Laikunlava
19:00Matti
Laikunlava
20:00Tammela 33100
Laikunlava
keskiviikko 10.7.
18:00Kulttuuriosuuskunta TRELMU goes Laikunlava
Laikunlava
tiistai 16.7.
18:00Kiertolaki
Laikunlava
19:00ÅK-47?
Laikunlava
20:00The Skankbeat
Laikunlava
keskiviikko 17.7.
18:00John B Sails
Laikunlava
19:00River King
Laikunlava
20:00Tinkerbella & big bad bear
Laikunlava
tiistai 23.7.
18:00Second Thoughts
Laikunlava
19:00Calle Vieja
Laikunlava
20:00KQ Groove
Laikunlava
keskiviikko 24.7.
18:00Final Void
Laikunlava
19:00Joviac
Laikunlava
20:00Naryan
Laikunlava
tiistai 30.7.
18:00FIOLA
Laikunlava
19:00DALVK
Laikunlava
20:00Nina Kaitaranta
Laikunlava

Laikunlavan tanssitorstait

torstai 4.7.
18:00Jamora
Laikunlava
18:30Cheza Ngoma - Tanssiva rumpu
Laikunlava
torstai 18.7.
18:00Haaremin Helmet
Laikunlava
18:30Las Tampereñas
Laikunlava
torstai 25.7.
18:00pirkanmaan pyörätuolitanssijat ry
Laikunlava
18:30Kabareeleidit
Laikunlava

Elokuu

Kaupunginosissa soi

sunnuntai 4.8.
13:00Rahvaan Laulu
Niihaman siirtolapuutarha
perjantai 9.8.
18:00Puistotornin puhaltajat
Raholan siirtolapuutarha
sunnuntai 11.8.
14:00Kingbones
Vuores-talon piha (Vuoreksen Koulu)
15:00Henri Flame
Vuores-talon piha (Vuoreksen Koulu)
keskiviikko 14.8.
18:00Second Thoughts
Nekalan siirtolapuutarha

Laikunlava laulaa

maanantai 5.8.
18:30Rock-kuoro iScream
Laikunlava
maanantai 12.8.
18:30Miskantti
Laikunlava
maanantai 19.8.
18:30Viihdekuoro Sauriat
Laikunlava

Keskustan pihat ja puistot

lauantai 3.8.
11:00Duo MäkiSet
Tammelantorin lava
14:00Stemmaset -kuoro, Irjalan omakotiyhdistys ry ja Sata-Hämeen viihdekuoro
Näsinpuiston laululava
14:00Seniorisolistit
Hatanpään arboretum
sunnuntai 4.8.
14:00Aksentti Ensemble
Amurin työläismuseokortteli
keskiviikko 7.8.
17:00No Morons!
Tallipiha
lauantai 10.8.
11:00Trio Kati Huvi, Krister Ojanen ja Maria VasquezGraw
Tammelantorin lava
14:00Kamarikuoro Camena
Hatanpään Arboretum
14:00MutSit-trio
Näsinpuiston laululava
sunnuntai 11.8.
14:00Rieväkylän poijat
Amurin työläismuseokortteli
keskiviikko 14.8.
17:00Boogie Motelli
Tallipiha
lauantai 17.8.
11:00Johnnie Furniture Foundation
Tammelantorin lava

Haiharan taidekeskus

keskiviikko 7.8.
18:00Sopraano Mari Vuorijärvi ja pianisti Antti Terävä
Haiharan taidekeskus

Palvelukeskukset

keskiviikko 14.8.
17:00Heli & Juhani
Tammenlehväkeskus

Laikunlavan bändi- ja orkesteri-illat

tiistai 13.8.
18:00Les Kytles - Sijoiltaan
Laikunlava
19:00PirSKe Jazzband
Laikunlava
20:00Ahjola Big Band
Laikunlava
torstai 15.8.
18:00Mirva
Laikunlava
18:45Joku puhuu
Laikunlava
19:45Diana Drathen Comfort Company
Laikunlava
tiistai 20.8.
18:00Tampereen Salonkiorkesteri
Laikunlava
19:15Puhallinorkesteri Mansetti
Laikunlava

Laikunlavan tanssitorstait

torstai 1.8.
18:30Los Manseros del Norte
Laikunlava