Keikkakalenteri

Viemällä kursorin esiintyjän nimen päälle pääset lisäämään esityksen omaan ohjelmaasi, jonka voit tulostaa tai jakaa Facebookissa kaikkien kadehdittavaksi. Valmiin ohjelmasi saat avattua "Tulosta tai jaa aikataulu"-painikkeesta.

Tulosta tai jaa aikataulu!

Toukokuu - Kesäkuu

  • 10:00
  • 11:00
  • 12:00
  • 13:00
  • 14:00
  • 15:00
  • 16:00
  • 17:00
  • 18:00
  • 19:00
  • 20:00
  • 21:00
  • 22:00
  • 23:00
  • 0:00
  • 1:00
  • 2:00
  • 3:00
  • 4:00
 
  • 10:00
  • 10:30
  • 11:00
  • 11:30
  • 12:00
  • 12:30
  • 13:00
  • 13:30
  • 14:00
  • 14:30
  • 15:00
  • 15:30
  • 16:00
  • 16:30
  • 17:00
  • 17:30
  • 18:00
  • 18:30
  • 19:00
  • 19:30
  • 20:00
  • 20:30
  • 21:00
  • 21:30
  • 22:00
  • 22:30
  • 23:00
  • 23:30
  • 0:00
  • 0:30
  • 1:00
  • 1:30
  • 2:00
  • 2:30
  • 3:00
  • 3:30
  • 4:00
  • 4:30
 

Palvelukeskukset

To 1.6. klo 13:00

Lauluyhtye Aikalisä

Palvelukoti Koivupirtti Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 6.6. klo 13:30

Naiskuoro Laulu-Siskot

Taatalan seniorikeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 13.6. klo 13:00

Tuulantei-kuoro

Keinupuistokeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 14.6. klo 13:30

ETY:n Mieslaulajat

Taatalan seniorikeskus Merkitse omaan ohjelmaan
To 15.6. klo 14:00

Seniorikuoro Suvanto

Peurankalliokeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ma 26.6. klo 13:00

The Swing Eagles Big Band

Kuuselakeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 27.6. klo 13:45

Salonkitanssiryhmä Taipuisat

Kaukaharjukeskus Merkitse omaan ohjelmaan
 

Keskustan pihat ja puistot

Ti 30.5. klo 17:30

Dominutz

Näsinpuiston laululava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 31.5. klo 17:00

Ahjolan pelimannit

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
To 1.6. klo 17:00

Kamarikuoro Solenne ry

Näsinpuiston laululava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 6.6. klo 17:00

Mieskuoro Kelot

Näsinpuiston laululava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 6.6. klo 17:30

Naiskuoro Katajaiset

Näsinpuiston laululava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 7.6. klo 17:00

Kanerva-kuoro

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 7.6. klo 18:00

Tampereen Nuorisoseuran tanssiryhmät

Osmonpuiston soittolava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 7.6. klo 18:00

Ahjolan Tanhuajat

Näsinpuiston laululava Merkitse omaan ohjelmaan
La 10.6. klo 14:00

Aksentti ensemble

Hatanpään arboretum Merkitse omaan ohjelmaan
Su 11.6. klo 14:00

Lauluryhmä Tasvel

Amurin työläismuseokortteli Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 14.6. klo 17:00

Trio Songbirds

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 14.6. klo 17:30

Rustiikki

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
La 17.6. klo 14:00

Valveuni

Hatanpään arboretum Merkitse omaan ohjelmaan
Su 18.6. klo 14:00

Kerttu ja Ilves

Amurin työläismuseokortteli Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 21.6. klo 17:00

Heilattomat Hellut

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 21.6. klo 17:45

A vot! -kuoro

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
To 22.6. klo 15:00

Sorokoska

Osmonpuiston soittolava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 28.6. klo 17:00

Lauluyhtye Priima

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
 

Laikunlavan bändi- ja orkesteri-illat

Ti 30.5. klo 19:30

Combo Swing Band

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 6.6. klo 18:00

Joku puhuu

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 13.6. klo 19:30

Tammer-Hanurit

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 20.6. klo 18:00

Jäänmurtaja

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 20.6. klo 19:00

Blacknurse

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 20.6. klo 20:00

Crimson Day

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 27.6. klo 19:00

Rain Diary

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 27.6. klo 20:00

Riot Club

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 28.6. klo 18:00

Seminola-orkesteri

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 28.6. klo 19:30

Roamin' Street Band

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
 

Haiharan taidekeskus

Ke 31.5. klo 18:00

Sampolan Laulajat

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 7.6. klo 18:00

Sisun Laulajat

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 7.6. klo 18:30

Sisun Senioritanssijat

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 14.6. klo 18:00

Tampereen Saxofonikvartetti

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Su 18.6. klo 13:00

Vintake-yhtye

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Su 18.6. klo 14:00

Duo Laila Stolt ja Juhani Usala

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Su 18.6. klo 15:00

Soitinyhtyeyhdistys Carneval ry

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 21.6. klo 18:00

Seniorilaulajat ja lausujat

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 28.6. klo 18:00

Seniorilaulajat (ryhmä2)

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
 

Kaupunginosissa soi

Su 4.6. klo 18:30

Karjalan Kaiku

Karjala-puisto, Muisto elää -patsas Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 6.6. klo 18:00

Jatsiyhtye "Hot Stuff!"

Litukan siirtolapuutarha Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 7.6. klo 18:00

Vieraileva artisti: Veeti Kallio

Hervannan Käärmekallio, nuorisotilan edusta Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 7.6. klo 19:00

Villi Huhu

Hervannan Käärmekallio, nuorisotilan edusta Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 14.6. klo 18:00

Pena

Hervannan Käärmekallio, nuorisotilan edusta Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 14.6. klo 19:00

Samanna

Hervannan Käärmekallio, nuorisotilan edusta Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 21.6. klo 18:00

Oskari Salama

Hervannan Käärmekallio, nuorisotilan edusta Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 21.6. klo 19:00

Diana Drathen Comfort Company

Hervannan Käärmekallio, nuorisotilan edusta Merkitse omaan ohjelmaan
Pe 30.6. klo 18:00

Ahjolan Harmonikat

Niihaman siirtolapuutarha Merkitse omaan ohjelmaan
 

Heinäkuu

  • 10:00
  • 11:00
  • 12:00
  • 13:00
  • 14:00
  • 15:00
  • 16:00
  • 17:00
  • 18:00
  • 19:00
  • 20:00
  • 21:00
  • 22:00
  • 23:00
  • 0:00
  • 1:00
  • 2:00
  • 3:00
  • 4:00
 
  • 10:00
  • 10:30
  • 11:00
  • 11:30
  • 12:00
  • 12:30
  • 13:00
  • 13:30
  • 14:00
  • 14:30
  • 15:00
  • 15:30
  • 16:00
  • 16:30
  • 17:00
  • 17:30
  • 18:00
  • 18:30
  • 19:00
  • 19:30
  • 20:00
  • 20:30
  • 21:00
  • 21:30
  • 22:00
  • 22:30
  • 23:00
  • 23:30
  • 0:00
  • 0:30
  • 1:00
  • 1:30
  • 2:00
  • 2:30
  • 3:00
  • 3:30
  • 4:00
  • 4:30
 

Palvelukeskukset

Ke 5.7. klo 13:30

ETY:n itämainen tanssi: Amar

Tammenlehväkeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 12.7. klo 14:00

Tammer-Hanurit

Mainiokoti Elämänpuu Merkitse omaan ohjelmaan
To 13.7. klo 13:30

Ahjolan Harmonikat

Lahdensivun koti Merkitse omaan ohjelmaan
To 20.7. klo 13:00

Haaremin Helmet

Keinupuistokeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Pe 21.7. klo 13:00

Rustiikki

Kuuselakeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 26.7. klo 14:00

Pirske JazzBand

Koskikotikeskus Merkitse omaan ohjelmaan
 

Keskustan pihat ja puistot

La 1.7. klo 14:00

Mikrokosmos

Hatanpään arboretum Merkitse omaan ohjelmaan
La 1.7. klo 17:00

Jatsiyhtye "Hot Stuff!"

Näsinpuiston laululava Merkitse omaan ohjelmaan
Su 2.7. klo 14:00

Los-dementitos

Amurin työläismuseokortteli Merkitse omaan ohjelmaan
La 8.7. klo 14:00

Duo Ihan-uus

Hatanpään arboretum Merkitse omaan ohjelmaan
Su 9.7. klo 14:00

Runoimprovisaatioryhmä Muuntaja

Amurin työläismuseokortteli Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 12.7. klo 17:00

Aimo Laitamo

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
La 15.7. klo 14:00

Sinä

Hatanpään arboretum Merkitse omaan ohjelmaan
Su 16.7. klo 14:00

Lauluyhdistys Iltatähti ry

Amurin työläismuseokortteli Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 19.7. klo 17:00

Maida Vale

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
To 20.7. klo 18:00

La Murga

Näsinpuiston laululava Merkitse omaan ohjelmaan
La 22.7. klo 14:00

Oskari Salama

Hatanpään arboretum Merkitse omaan ohjelmaan
Su 23.7. klo 14:00

Trio AmA

Amurin työläismuseokortteli Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 26.7. klo 17:00

Duo Ots

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
La 29.7. klo 14:00

Baro Gili

Hatanpään arboretum Merkitse omaan ohjelmaan
Su 30.7. klo 14:00

Tampereen Rautatiehanurit ry.

Amurin työläismuseokortteli Merkitse omaan ohjelmaan
 

Laikunlavan bändi- ja orkesteri-illat

Ti 4.7. klo 19:30

Ahjola Big Band

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 11.7. klo 18:00

WithOut

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 11.7. klo 20:00

Drearyym

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 18.7. klo 18:00

KQ Groove

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 18.7. klo 19:00

The Oates

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 19.7. klo 17:00

Aleksi Wiklund

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 19.7. klo 18:00

DALVK

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 19.7. klo 19:00

FM64

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 26.7. klo 18:00

Doggone Conifers

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 26.7. klo 19:00

FIOLA

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 26.7. klo 20:00

IRJALA

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
 

Haiharan taidekeskus

Ke 12.7. klo 18:00

Harjunpään pelimannit

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 19.7. klo 18:00

Tuure J. Mäkinen trio

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 26.7. klo 18:00

Jazzbox-kantriryhmä

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 26.7. klo 18:30

Etyn senioritanssiryhmä

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
 

Laikunlavan tanssitorstait

To 13.7. klo 18:30

Jamora

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
To 27.7. klo 18:00

Louhen tyttäret

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
To 27.7. klo 18:30

Haaremin Helmet

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
 

Kaupunginosissa soi

To 20.7. klo 18:00

Pirske JazzBand

Nekalan siirtolapuutarha Merkitse omaan ohjelmaan
 

Laikunlava laulaa

Ma 3.7. klo 18:30

Lauluryhmä Urhot

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ma 10.7. klo 18:30

Tuulantei-kuoro

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ma 17.7. klo 18:30

Jäämien Kuoro

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
 

Elokuu

  • 10:00
  • 11:00
  • 12:00
  • 13:00
  • 14:00
  • 15:00
  • 16:00
  • 17:00
  • 18:00
  • 19:00
  • 20:00
  • 21:00
  • 22:00
  • 23:00
  • 0:00
  • 1:00
  • 2:00
  • 3:00
  • 4:00
 
  • 10:00
  • 10:30
  • 11:00
  • 11:30
  • 12:00
  • 12:30
  • 13:00
  • 13:30
  • 14:00
  • 14:30
  • 15:00
  • 15:30
  • 16:00
  • 16:30
  • 17:00
  • 17:30
  • 18:00
  • 18:30
  • 19:00
  • 19:30
  • 20:00
  • 20:30
  • 21:00
  • 21:30
  • 22:00
  • 22:30
  • 23:00
  • 23:30
  • 0:00
  • 0:30
  • 1:00
  • 1:30
  • 2:00
  • 2:30
  • 3:00
  • 3:30
  • 4:00
  • 4:30
 

Palvelukeskukset

Ke 2.8. klo 15:00

Kabareeleidit

Viola-koti Merkitse omaan ohjelmaan
Pe 4.8. klo 13:00

Trio E-molli

Palvelukoti Koivupirtti Merkitse omaan ohjelmaan
To 10.8. klo 14:00

Duo Laila Stolt ja Juhani Usala

Peurankalliokeskus Merkitse omaan ohjelmaan
To 17.8. klo 17:00

Ahjola Big Band

Tammenlehväkeskus Merkitse omaan ohjelmaan
 

Keskustan pihat ja puistot

Ke 2.8. klo 17:00

Kingbones

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
La 5.8. klo 14:00

Sirkka-Liisa Kaonpää & Elena Kurgi

Hatanpään arboretum Merkitse omaan ohjelmaan
La 12.8. klo 12:00

Petsamon sekakuoro

Osmonpuiston soittolava Merkitse omaan ohjelmaan
La 12.8. klo 14:00

Lauluyhtye Äänikäs

Hatanpään arboretum Merkitse omaan ohjelmaan
Su 13.8. klo 11:00

Huojuva komppi

Hämeenpuiston Puistofiesta Merkitse omaan ohjelmaan
Su 13.8. klo 12:00

Aimo Laitamo

Hämeenpuiston Puistofiesta Merkitse omaan ohjelmaan
Su 13.8. klo 13:00

Tammela 33100

Hämeenpuiston Puistofiesta Merkitse omaan ohjelmaan
Su 13.8. klo 14:00

Lauluyhtye Aikalisä

Amurin työläismuseokortteli Merkitse omaan ohjelmaan
Su 13.8. klo 14:00

Matti

Hämeenpuiston Puistofiesta Merkitse omaan ohjelmaan
Su 13.8. klo 15:00

Verka

Hämeenpuiston Puistofiesta Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 16.8. klo 17:00

Maailmantanssi

Tallipiha Merkitse omaan ohjelmaan
La 19.8. klo 14:00

LAINE-yhtye

Hatanpään arboretum Merkitse omaan ohjelmaan
 

Laikunlavan bändi- ja orkesteri-illat

Ti 1.8. klo 18:00

ÅK-47?

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 1.8. klo 19:00

Tragic Kids

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 8.8. klo 18:00

ANNIE

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 8.8. klo 19:00

mariAtom

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 8.8. klo 20:00

L.Berryland

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 15.8. klo 18:00

Gynä ja Rike

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 15.8. klo 19:00

Teemu & Påjat

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
Ti 15.8. klo 20:00

Kormus

Laikunlava Merkitse omaan ohjelmaan
 

Haiharan taidekeskus

Ke 2.8. klo 18:00

Rahvaan Laulu

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 2.8. klo 18:45

Trio E-molli

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 9.8. klo 18:00

Sello Soi!

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 9.8. klo 18:45

Duo Kaiku

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
Ke 16.8. klo 18:00

Duo Noora Laiho & Allan Raffaele

Haiharan taidekeskus Merkitse omaan ohjelmaan
 

Laikunlavan tanssitorstait

 

Kaupunginosissa soi

To 3.8. klo 18:00

Niinirannan pelimannit

Vuores-talon lava Merkitse omaan ohjelmaan
La 5.8. klo 13:00

Kihniön Tepoil

Härmälä Camping Merkitse omaan ohjelmaan
La 5.8. klo 14:00

Red Onion

Härmälä Camping Merkitse omaan ohjelmaan
Pe 18.8. klo 18:00

Tampereen työväenyhdistyksen soittokunta

Raholan siirtolapuutarha Merkitse omaan ohjelmaan